Kancelaria Adwokacka Sławomir Derek

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Jesteś w Zespół > Sławomir Derek

Sławomir Derek

Email Drukuj PDF

Sławomir Derek jest adwokatem i członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach. Zajmuje się kompleksową obsługą firm w zakresie prawa spółek, prawa gospodarczego i umów handlowych, oraz prawa administracyjnego. Specjalizuje się w projektach związanych z zakładaniem, funkcjonowaniem i przekształcaniem spółek, w projektach inwestycyjnych, w sporach korporacyjnych (w trybie sądowym i arbitrażowym) oraz w sprawach dotyczących nieuczciwej konkurencji, a także w prawie upadłościowym, sprawach z zakresu zamówień publicznych, oraz w sprawach karnych gospodarczych.

W latach 2003-2010 współpracował z kancelarią Ślązak Zapiór i Wspólnicy w Katowicach. Wcześniej był prawnikiem w Kancelarii Radców Prawnych R.W. „ADVISER" S.C. w Katowicach (2001 – 2003) oraz w Górnośląskim Centrum Obrotu Wierzytelnościami Sp. z o.o. w Katowicach (2001 – 2003). W latach 2002 – 2003 kierował również Działem Zamówień Publicznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju.
Sławomir Derek odbył w latach 2006 – 2009 aplikację adwokacką zakończoną egzaminem adwokackim (XI 2009). Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył również studia uzupełniające na kierunku „Introduction to English Law and the Law of the European Union" w University of Cambridge, a także studia podyplomowe na kierunku „Prawo karne gospodarcze" na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczył w różnorodnych polskich oraz międzynarodowych kursach, seminariach i warsztatach (organizowanych przez m.in. Eurojuris International, Jurismus International). Włada językiem angielskim.

 

Kontakt
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
mobile: +48 695 361 317